Valašky nebyly moc ostré

S očekáváním, co předvede očesaná sestava, odjížděly minižačky U12 do Zlína. Svým výkonem zde hodně překvapily. Domů si po zásluze přivezly dvě vysoké výhry a pocit dobře odvedené práce.

Dušičky zasáhly i naše minižačky U12. Z rodinných důvodů nemohlo do Zlína cestovat několik hráček. Na soupisku jsme tak museli narychlo dopsat děvčata z minižaček U10. Podobné problémy měl i domácí soupeř. Stejně jako v Krnově se musel kormidla chytit tatínek p.Mazal. Trenér se opět “toulal” se staršíma.

SKB Zlín vs. SK Bruntál   15:91   (0:21, 3:21, 6:28, 6:21)

Během první čtvrtiny nedovolily naše holky soupeřkám skórovat. Do zápasu nastoupily soustředěné a s odhodláním, že je absence několika stabilních členek týmu nerozhází. Pěkná obrana a rychlý přechod do útoku byly hlavním prvkem k úspěchu.

V dalším částech probíhalo utkání podobně. Naše převaha byla znatelná. Dařilo se ve většině činností. Pokud byly na hřišti naše nejzkušenější, nepouštěly moc domácí dívky k ohrožení našeho koše. Vyrovnaněji to probíhalo, když trenér poslal do hry nejmladší pětici.

Body: Barnetová Anna 25, Chlebíková Nela 19, Pernicová Veronika 18, Mazalová Tereza 15, Vaculíková Jana 6, Franková Viola 4, Žerotínská Adéla 4, Křišťanová Alice, Marešová Klára. Trojky: 0:0. Trestné hody: 8/5-15/3. Fauly: 11:8. Rozhodčí: Kotala Dominik, Toboláková Barbora.

SKB Zlín vs. SK Bruntál   19:100   (12:18, 2:34, 3:22, 2:26)

Pod dojmem vysokého vítězství v prvním utkání vstoupily holky do zápasu moc vlažně. Domácí dívky dokázaly trestat naši nepozornost a nedůslednost. Po našich chybách nám rychle “nasypaly” tři koše. Do hry se musel rázně vložit trenér, jenž holkám připomněl, proč jsou na hřišti.

zaba-s-valaskouPo domluvě se bruntalačky trošku srovnaly. Dokázaly náskok domácích smazat. Přesto bylo ve hře ještě dost chyb. Ty umožňovaly zlínským hráčkám skórovat a držet vyrovnanou hru až do sedmé minuty první části, kdy svítil na ukazateli stav 12:12. Šestibodová šňůra v posledních vteřinách části nám přinesla mírný náskok.

Od druhé čtvrtiny již existoval na hřišti jen jeden tým. Naše hráčky se vrátily ke hře z prvního zápasu. Zlepšily práci v obraně, začala lépe fungovat spolupráce a komunikace. Po zisku míče vyrážely k rychlým protiútokům a úspěšnému zakončení. Poctivou práci si došly k dalšímu vysokému vítězství.

Body: Pernicová Veronika 24, Mazalová Tereza 22, Barnetová Anna 20, Chlebíková Nela 18, Křišťanová Alice 6, Žerotínská Adéla 6, Franková Viola 2, Vaculíková Jana 2, Marešová Klára. Trojky: 0:0. Trestné hody: 19/7-2/0. Fauly: 9:14. Rozhodčí: Kotala Dominik, Toboláková Barbora.

Velice mile překvapily i nejmladší holky. Do týmu pěkně zapadly. Svým nasazením a bojovností se vyrovnaly starším spoluhráčkám. Můžeme tak počítat s nimi do dalších utkání.

Holky, těšte se. Trenér měl průběžné informace. Na pondělním tréninku bude jen chválit. A možná bude i nějaká odměna. Tak pěknou neděli a zítra na shledanou.