Se Žďárem fifty-fifty

Dvě utkání se Žďárem nad Sázavou odehrály naše ženy v polovině týdne. Nejprve je čekala ve středečním podvečeru dohrávka prvního kola 2.ligy. Následující den dopoledne svedl oba soupeře proti sobě Český pohár. Oba týmy si rozdělily po jedné výhře.

středa 27. 9. 2017

Středeční vystoupení našich žen nemůžeme řadit k těm povedeným. Během první čtvrtiny vyprodukovaly velké množství individuálních chyb. Nepřesné přihrávky, špatná spolupráce, nedůrazná obrana. Na některých hráčkách se projevila tréninková pauza, jiné cítily únavu z předchozího dne školních soutěží. Soupeřky se dostaly do výrazného náskoku.

Pokud se mělo ještě o něco hrát, musely hráčky více bojovat. Lehko se řekne, hůř se provádělo. Chyběla snaha o průniky ke koši, většina útoků byla nepřipravených a míče jen odhazované. V obraně to také nebyl žádný zázrak. Soupeřky si dále pohodlně navyšovaly vedení, které minutu před poločasem činilo osmnáct bodů. Dvě naše úspěšné střely výsledek trochu korigovaly.

Jedinou naší vydařenou pasáží byla třetí čtvrtina. Z holek spadlo napětí. Uvolněné začaly předvádět hru, která se dařila v nedělním úspěšném utkání. Jakoby z ničeho nic se hra obou týmů prohodila. Dařilo se nám brání, útok byl nápaditý, rychlý a úspěšný. Závěrečný střelecký pokus ve čtvrtině otočil vedení na naší stranu.

Průběh třetí části a ubývající síly soupeřek vyvolal ve většině přítomných pocit, že poslední část již bude lehkou záležitostí. Opak byl pravdou. Holky z Vysočiny, jakoby pokropené živou vodou“, opět začaly běhat. Nedovolovaly nám volnou střelu, hatily nám kombinace. Do naší hry se vkradla nervozita. Opět to byla hra z úvodní části. Na bodovou šňůru soupeřek se nám již nepodařilo reagovat.

SK Bruntál vs. BK Žďár nad Sázavou   62:72   (9:22, 17:17, 24:10, 12:23)

Body: Jedličková Kateřina 17, Šandová Michaela 11, Barnetová Nikol 9, Barnetová Sandra 9, Mazalová Petra 7, Samsonová Hana 7, Kuzmová Kateřina 2, Kuspišová Nikol. Trojky: 8:3. Trestné hody: 5/4-19/13. Fauly: 21:11. Rozhodčí: Čarnecký M., Kapl A.

čtvrtek 28. 9. 2017

V „odvetném“ utkání se musel tým obejít bez své zkušené podkošové hráčky. Bylo třeba změnit hru. Pečlivě si bránit vnější prostor a nedovolovat soupeřkám příliš tlačit na naši jedinou a mladou pivotku.

Na rozdíl od předešlého dne se vstup do zápasu podařil podstatně lépe.Holky neprodukovaly tolik individuálních chyb. Soupeřky se nedostávaly k jednoduchým ziskům míče a zakončení. Obrana pracovala pečlivě. První poločas hry ukázal, že i v daném složení dokážeme hrát se Žďárem vyrovnaně. Pohoda na lavičce se přenesla na hřiště.

Nabuzené dosavadním průběhem utkání se domácí hráčky stále více na lavičce hecovaly. Bylo cítit, že tým má chuť bojovat. V průběhu třetí části se k dobré obraně a rychlé kombinaci přidala i úspěšná střelba. Zónovou obranu, kterou hostující hráčky nasadily, se dařilo překonávat i tříbodovou střelbou.

Před poslední části měl tým dvanáctibodový náskok. Bylo jen na hráčkách, zda najdou poslední zbytky sil a nenechají si vítězství vzít. Žďárské hráčky byly na tom s únavou obdobně. Na hřišti to byl více boj. Ke vnikům do koše se týmy moc nehrnuly. Změnu skóre zajišťovala převážně střelba z perimetru. Ta naše byla více úspěšná, díky čemuž se podařilo dále navýšit skóre.

Čtyři minuty do konce bylo prakticky rozhodnuto. Následná osmibodová šňůra soupeřek již postup Bruntálu do dalšího kola poháru neohrozila. Můžeme se tak těšit na dalšího soupeře. Tím bude ostravská SBŠ. Máme se nač těšit.

SK Bruntál vs. BK Žďár nad Sázavou   66:54   (13:11, 17:16, 21:12, 15:15)

Body: Jedličková Kateřina 20, Šandová Michaela 17, Samsonová Hana 10, Kuzmová Kateřina 9, Barnetová Nikol 5, Mazalová Petra 5, Kuspišová Nikol. Trojky: 9:1. Trestné hody: 8/5-18/11. Fauly: 18:10. Rozhodčí: Čarnecký M., Kremser J.

Čtěte více: Dalimil Morys: Holky si dokázaly, že na to mají