První výhra minižaček U12

Po měsíční pauze vyběhly k zápasu na hřiště naše minižačky U12. V předehrávce přivítaly na sportovní hale krnovskou Lokomotivu. I když nebyl náš výkon optimální, podařilo se ubojovat první výhru v soutěži.

Pokud se podíváme na tabulku, byly hostující hráčky mírné favoritky. Na hřišti to mělo hrát do karet více nám. Vyšší sestava, mírný věkový rozdíl, domácí prostředí. Poprvé se družstvo představilo v kompletní sestavě pro tuto soutěž.

SK Bruntál vs. Lokomotiva Krnov   48:44   (18:8, 8:17, 8:5, 14:14)

V zápase jsme rozdělily sestavu na pětici hráček U12 a pětici mladších hráček. Jako první dostaly příležitost starší dívky.

Po vyrovnanějším začátku se podařilo našim holkám získat výraznější náskok. Dařilo se hrát rychlejší kombinace a následně proměňovat šance. Proti soupeřkám jsme disponovali vyšší sestavou a tím se získávala i mírná převaha na doskoku.

Druhá čtvtina patřila soupeřkám. Naše holky se utápěly v nesmyslných přihrávkách na obsazenou hráčku či rovnou ve zbavování míče. Stále se dařilo hrát rychlé útoky, ale finální přihrávky byly nepřesné. Po ztrátě míče se nedokázala některá děvčata včas přeorientovat na obranu.

Další dvě čtvrtiny již nepřinesly výraznější bodový rozdíl mezi týmy. Šlo převážně o přetahování se o každý bod. Na bruntálských dívkách se začala stále více projevovat únava. Z toho pramenily chyby. První výhru družstvo ubojovalo zuby nehty.

Body: Harabišová Nela 12, Molnárová Kristýna 8, Vodičková Zlata 8, Barnetová Anna 4, Kamlerová Eva 4, Oravcová Lucie 4, Chlebíková Nela 2, Koudelková Adéla 2, Mazalová Tereza 2, Pernicová Veronika 2. Trojky: 0:0. Trestné hody: 0/0-25/10. Fauly: 17:0. Rozhodčí: Jedličková Kateřina.

SK Bruntál vs. Lokomotiva Krnov   40:55|   (12:15, 7:7, 13:19, 8:14)

V odvetném utkání se nám podařil nástup. Rychle jsme vedli o šest bodů. Hostující tým si vzal oddechový čas. Po návratu zpět na hřiště bylo dění na hřišti zcela otočené. Krnov zrychlil hru, přidal na důrazu. Naše obrana se změnila v cedník. Holky špatně hrály na nohách, nestíhaly své soupeřky. U některých hráček se začala projevovat nižší kondice.

Ještě malou naději držel tým v druhé části. Čtvrtina plná individuálních chyb na obou stranách a neproměněných vypracovaných šancí celkové skóre moc neobohatila. Naše poločasová ztráta na soupeřky nebyla moc velká.

Co bylo velké, byl rozdíl v náladě obou týmů. Krnovské mladice byly plné elánu. Bruntálské hráčky působyly zakřiknutě. Chyběl jakýkoliv náznak radosti. Naše hra přešla v trápení. Ztráty míče při driblinku, zpracování přihrávek, špatná práce v obraně na nohách, chybějící síly. Druhý poločas se stal zaslouženě jasnou záležitostí soupeřek.

Body: Oravcová Lucie 15, Harabišová Nela 6, Barnetová Anna 5, Koudelková Adéla 4, Vodičková Zlata 4, Chlebíková Nela 2, Kamlerová Eva 2, Molnárová Kristýna 2, Mazalová Tereza 2, Pernicová Veronika. Trojky: 0:0. Trestné hody: 7/3-14/5. Fauly: 10:7. Rozhodčí: Jedličková Kateřina.

Rozdíl v obou utkáních byl v razanci hry. V prvním utkání nás soupeř tolik nezlobil. V obranné činnosti si krnovské hráčky dávaly mírný odstup, čímž nám umožňovaly jednodušší práci s míčem. Proti nám dokázaly odehrát zápas bez faulu. Sami dokázaly získat mnoho bodů z čáry trestného hodu. V druhém utkání přidaly na důrazu. Tím nás dostávaly pod tlak a nutily chybovat.

Na hře družstva se projevilo několik aspektů. V první řadě to byla delší “basketbalová pauza”. Dívky hrály utkání naposledy v půlce února při kvalifikaci. Na trénincích jsme se začali více zaměřovat na koordinační a skoková cvičení.

Dalším problémem ve hře byla naše kondice. Několik hráček se zapojilo teprve v průběhu týdne po zdravotních absencích, která v průběhu února a března byla značná. Hlavně v druhém utkání byl na těchto dívkách znát velký úbytek sil.

Příjemné je, že do bodových statistik se zapsala všechna děvčata. I když nebyl náš výkon optimální, první výhra je potěšitelná.