Menu Zavřeno

Povedená odveta s Příborem

Po týdnu si naše nejmladší minižačky U11 zopakovaly zápasy s děvčaty z Příbora. Tentokrát měly v sobotním odpoledni výhodu domácího prostředí. Po dvou povedených vystoupeních mohla děvčata i fanoušci odejít spokojeně domů.

Proti nedělnímu utkání v Příboře se bruntálská sestava rozrostla o dvě hráčky. Mohli jsme tak hrát na dvě pětky a zkoušet některé varianty složení. Opět bylo našim hlavním úkolem dobře bránit.

SK Bruntál vs. BK Příbor   47:27   (7:4, 18:8, 10:9, 12:6)

Bruntálské holky, podobně jako v Příboře, nezachytily úvod utkání. Zbytečné ztráty míče nás obíraly o možnost skórovat. Soupeřky hrály se snahou vrátit nám týden staré porážky. Po dvou úspěšných nájezdech se dostaly do mírného vedení. Až po prostřídání a oddechovém čase v půlce úvodní čtvrtiny se hra začala vyvíjet dle představ.

Od úvodu druhé části se začala projevovat naše převaha. Domácí dívky zlepšily pohyb. Začaly lépe bránit na nohách. Podařilo se několik pěkných kombinací. Podobně to probíhalo i v úvodu druhého poločasu. Díky tomu se naše vedení vyšplhalo na více jak dvacet bodů. Jasnému vedení domácí dívky v závěru čtvrtiny mírně podlehly a dovolily soupeřkám před závěrečnou části korigovat skóre.

V závěrečné čtvrtině se nám podařilo opět srovnat v obraně. Soupeřky skórovaly většinou z větší vzdálenosti po náhodných střelách. Naproti tomu se nám podařilo zahrát pár pěkných rychlých útoků a dovést utkání v poklidu k vítězství.

Body: Pernicová V. 22, Molnárová K. 11, Sussová K. 6, Chlebíková N. 4, Sobotková A. 2, Tesařová M. 2, Křišťanová A., Mazalová T., Pražáková K., Tomečková V., Žerotínská A. Trojky: 0:0. Trestné hody: 6/1-6/1. Fauly: 8:6. Rozhodčí: Jedličková K.

SK Bruntál vs. BK Příbor   55:17   (16:7, 16:2, 9:8, 14:0)

Druhé utkání bylo výborným představením našich holek. Družstvo si stanovilo cíl, za kterým od úvodních minut šlo. Obdržet o dva koše méně a dát o dva koše více. Všechny holky po celé utkání makaly naplno. Dobrá práce na nohách v obraně. Každá si hlídala pečlivě svou soupeřku. Po zisku míče následoval rychlý přechod do útoku a zakončení. Nečekaně holky samy od sebe předvedly i několik kombinací, které jsme ještě na tréninku nezkoušeli.

Body: Pernicová V. 24, Molnárová K. 9, Chlebíková N. 6, Mazalová T. 4, Žerotínská A. 4, Křišťanová A. 2, Sobotková A. 2, Sussová K. 2, Tesařová M. 2, Pražáková K., Tomečková V. Trojky: 0:0. Trestné hody: 4/1-7/3. Fauly: 9:2. Rozhodčí: Jedličková K.

Za sobotní zápasy zaslouží holky velkou pochvalu. Navázaly na povedené druhé utkání v Příboře. Snad si začínají uvědomovat, že dobré výsledky přichází ruku v ruce s poctivou práci na tréninku, v zápase, týmovou hrou a disciplínou. Pokud zazní poslední hvizd rozhodčího a máme pocit, že již nešlo více udělat, je jedno, jak utkání dopadlo. V sobotu tento pocit byl. A s ním přišly i pěkné výhry.

8.SK Bruntál mix26323592:1559-96711.5%29

# ... pořadí, Z ...počet odehraných zápasů, V ... počet výher, P ... počet porážek