Minižačky pobraly tři výhry ze čtyř

Děvčata U13 svedla čtyřzápasový souboj s ostravským Basketem. Dvě sobotní utkání na hřišti soupeřek, dvě nedělní na domácí půdě. Tři výhry byly za předvedenou hru pěknou odměnou.

sobota 29. 4. 2017

Basket Ostrava vs. SK Bruntál   47:52   (15:15, 7:16, 17:10, 8:12)

Děvčata se dokázala od prvních minut favoritkám vyrovnat. Obrana pracovala pečlivě. Holky se snažily uhrát vše jen pozičně na nohách, bez zbytečného použití rukou. V útoku se prosazovaly převážně naše zkušenější hráčky, které kombinovaly až do koše. Bruntálské hráčky odcházely na poločasovou přestávku po dobré hře v druhé části s devítibodovým náskokem. Domácí hráčky zbraně nesložily a zápas zdramatizovaly. Během třetí a čtvrté části skóre otočily. Napínavý závěr se lépe vydařil hostujícímu týmu. Nepotěšila úspěšnost proměňování trestných hodů.

Body: Jedličková Anna 24, Oravcová Lucie 11, Harabišová Nela 9, Mazalová Tereza 4, Tesařová Michaela 2, Žerotínská Adéla 2, Barnetová Anna, Pernicová Veronika. Trojky: 0:1. Trestné hody: 21/7-20/1. Fauly: 17:17. Rozhodčí: Posker Jan, Veselý Ondřej.

Basket Ostrava vs. SK Bruntál   45:33   (13:9, 8:7, 11:9, 13:8)

V odvetě bruntálští trenéři šetřili zkušenější hráčky, které čekalo odpolední utkání žaček U15 ve Frýdku-Místku. Domácí tým si udržoval po celý průběh mírnou převahu. Naše mladší holky se potýkaly převážně s výškovou převahou soupeřek. Proti vyšším hráčkám nedokázaly najít skulinku k zakončení. Většinu střel jim obránkyně blokovaly.

Body: Jedličková Anna 14, Harabišová Nela 8, Oravcová Lucie 5, Pernicová Veronika 2, Tesařová Michaela 2, Žerotínská Adéla 2, Barnetová Anna, Mazalová Tereza. Trojky: 0:0. Trestné hody: 21/9-12/3. Fauly: 15:16. Rozhodčí: Posker Jan, Veselý Ondřej.

neděle 30. 4. 2017

Namlsané jednou sobotní výhrou chtěla děvčata dokázat, že nešlo o náhodu. Obě nedělní utkání měla obdobný scénář. Úvodní část přinesla vyrovnaný souboj, kde obě strany měly ještě dost sil. Od druhé čtvrtiny získávala domácí sestava mírnou převahu.

SK Bruntál vs. Basket Ostrava   53:35   (12:12, 10:6, 17:11, 14:6)

Tým se mohl opět pochlubit dobrou obranou. Omezil chyby, kterých se dopouštěl o den dříve. Mladší děvčata již lépe řešila občasné clony soupeřek. Rychleji přistupovala k soupeřkám a těsnou obranou jim znepříjemňovala pohyb. Pružně reagovala i na změnu hry hostujícího týmu. Útok se hodně vedl rychlou kombinací. Vycházely dlouhé přihrávky na nabíhající hráčky, které úspěšně zakončovaly.

Body: Jedličková Anna 18, Oravcová Lucie 17, Pernicová Veronika 12, Barnetová Anna 4, Mazalová Tereza 2, Harabišová Nela, Tesařová Michaela, Žerotínská Adéla. Trojky: 0:0. Trestné hody: 7/3-8/1. Fauly: 8:12. Rozhodčí: Jedličková Kateřina, Krejčí Kristýna.

SK Bruntál vs. Basket Ostrava   62:40   (13:14, 22:4, 19:13, 8:9)

Některé hráčky hrály během šestadvaceti hodin už páté utkání. Přesto to nebylo na jejich výkonu příliš znát. Více unavené působily hostující dívky. O výsledku druhého nedělního utkání rozhodla výborná druhá čtvrtina. V ní bruntálské hráčky soupeřkám moc nedovolily. Opět se dařila rychlá kombinace a zakončení. Obrana se stala skoro neprůchozí a nedovolila soupeřkám dát více jak sedm minut koš. Po poločase Bruntalačky náskok ještě navýšily. V dalším průběhu oba týmy zápas už jen dohrávaly.

Body: Jedličková Anna 25, Pernicová Veronika 12, Oravcová Lucie 10, Harabišová Nela 6, Barnetová Anna 4, Žerotínská Adéla 3, Tesařová Michaela 2, Mazalová Tereza. Trojky: 0:0. Trestné hody: 10/2-13/4. Fauly: 13:6. Rozhodčí: Jedličková Kateřina, Krejčí Kristýna.

Za poslední měsíc odehrály minižačky U13 společně více zápasů, než do té doby od počátku soutěže. Mnoho soupeřů nám postupně odložilo utkání a holkám chyběla zápasová praxe. Nyní se týmu daří sehrávat a na hře je to znát. Snad předvedou podobné výkony i v posledních u utkáních soutěže, kdy nás čekají SBŠ Ostrava, TJ OP Prostějov a BK Havířov.