Kadetky “zkrotily” Panterky

Na dobrý výkon z dvou utkání žen v předchozích dnech navázaly v sobotu kadetky U17. V domácím prostředí jednoznačně přehrály Panterky z Hranic a úspěšně završily třídenní třízápasovou šňůru.

Soupeřky z konce tabulky se nám podařilo dostat pod tlak hned od prvních minut. Dobrá obrana od vlastního tříbodového území nepovolovala ohrožení našeho koše. Několik získaných míčů letělo okamžitě vpřed, kde již nabíhající hráčky úspěšně zakončovaly. Vedení na naší straně svižně narůstalo.

Zjištění, že soupeřky nebudou v útoku příliš nebezpečné, nás dovedlo ke změně hry. Od konce první části přešel tým na celoplošnou osobní obranu. Náročnější způsob obrany nutil maximálně zapojit všechna děvčata. Mnoho míčů se získalo již před půlicí čarou. Mnohokrát se podařilo zabránit soupeřkám vyhodit z autu či snemožnit stihnout v časovém limitu dostat míč na naši polovinu.

Při jednoznačném průběhu si v mnoha postupných útocích mohla bruntálská děvčata vyzkoušet nacvičované kombinace. Zjistit, že i proti slabšímu soupeři je třeba se na hru soustředit, provádět činnosti technicky co nejpřesněji a číst hru. Některé akce se podařily, na jiných musíme hodně zapracovat.

Děvčata nastoupila do utkání s velmi dobrou náladou. Ta se projevila i ve hře. Po závěrečném hvizdu rozhodčích je neopustila. Další vítězství bylo na světě. A doma dobrá večeře za odměnu.

SK Bruntál vs. Hranické Panterky   108:18   (24:4, 31:8, 27:2, 26:4)

Body: Vajdová Klára 21, Mihalcová Zuzana 16, Barnetová Nikol 14, Rošková Aneta 13, Mazalová Petra 12, Ječmenová Julie 10, Kuspišová Nikol 8, Samsonová Hana 8, Jonášová Valerie 6. Trojky: 1:0. Trestné hody: 8/3-0/0. Fauly: 10:10. Rozhodčí: Jedličková Kateřina, Krejčí Kristýna.