Kadetky zakončily soutěž výhrou

Kadetky se rozloučily s letošní sezónou domácí výhrou. V dohrávce utkání přehrály minulé úterý zlínskou sestavu a potvrdily své postavení v tabulce. Kromě výhry přineslo utkání, bohužel, i zranění dvou hráček.

Domácím hráčkám vyšel vstup do utkání. Dařilo se eliminovat zlínskou rozehrávku a nedovolovat kombinovat do koše. Soupeřky nebyly příliš nebezpečné ani střelbou z dálky. Na doskoku si bruntálské hráčky udržovaly převahu. Po zisku míče rychle zakládaly útok. Úspěšné zakončení měly často ve svých rukách křídelní hráčky. Náskok pozvolna narůstal.

Po poločasové přestávce útočná snaha bruntálských hráček ochabla. Postupný útok už tolik nedokázal soupeřky překvapit. Hostující hráčky se začaly lépe pohybovat. Nechyběla jim chuť s výsledkem ještě něco udělat. Rychlý přechod do útoku byl nepřesný. Mnoho našich ztrát využila zlínská děvčata k jednoduchému zakončení.

V závěru získaly soupeřky mírnou převahu. Naše menší soustředěnost jim k tomu nahrávala. V obraně holky hodně chybovaly. Špatná spolupráce při řešení clon vytvářela díry. Díky jednoduchému zakončení dokázal hostující tým ukrajovat z našeho náskoku.

Výkon v druhém poločase byl ovlivněn i střídáním v našem týmu. Při vysokém vedení již nebylo třeba “tlačit na pilu”. Příležitost dostala širší lavička. Poslední část tým dohrával bez většího zapojení podkošových hráček.

I přes menší problémy v závěru zápasu si družstvo výsledek pohlídalo. Domácí výhrou tak zakončilo úspěšnou pouť letošní soutěži.

SK Bruntál vs. SKB Zlín   64:49   (16:6, 23:10, 14:13, 11:20)

Body: Samsonová Hana 15, Mihalcová Zuzana 13, Vajdová Klára 12, Rošková Aneta 10, Ječmenová Julie 6, Jonášová Valerie 4, Balušková Veronika 2, Mazalová Petra 2, Kuspišová Nikol. Trojky: 1:0. Trestné hody: 13/5-20/11. Fauly: 19:11. Rozhodčí: Kateřina Jedličková, Kristýna Krejčí.

8.VALOSUN Sokol Šlapanice14113581:968-3877.1%15

# ... pořadí, Z ...počet odehraných zápasů, V ... počet výher, P ... počet porážek