Hodiny basketbalu, tance, byznysu a dvě zlata

Bruntálská basketbalová mládež byla aktivní i v posledních dnech roku. Těsně před Štědrým dnem si zahrála několikahodinový basketbalový maraton. Po vánočních svátcích úspěšně odehrály v Žilině turnaj kadetky. Jejich mladší žákovské kolegyně byly ve stejné době úspěšné v Krnově.

Maminky dopékaly poslední cukroví, tatínkové chystali stromeček. Mládež nechtěla rodičům překážet pod nohama a tak se přesunula do sportovní haly. Kromě sportovní obuvi a dresů si většina přinesla i spacáky. Čekala je dlouhá noc. Ze čtvrtka na pátek se přes padesát hráčů a hráček pokoušelo odehrát letošní nejdelší basketbalové utkání.

Basketbalový maratón trval necelých patnáct hodin. Bez jediné přestávky se hrálo nepřetržitě od čtvrteční sedmnácté hodiny do necelé páteční hodiny osmé. Jedni hráli na hřišti, další trávili čas u společenské hry Monopoly, jiní odpočívali. S postupující délkou utkání byly stále častěji v permanenci spacáky. Na lavičkách se již více leželo, než sedělo. Unavená těla se rozhýbávala různými tanečky.

Bruntálský rekord se překonat nepodařilo. Přesto všichni účastníci mohli odcházet spokojeni. Pořádně si zaběhali, „pokecali“ s kamarády a většina se příjemně rozloučila s basketbalovým rokem.

  • Délka utkání: 14 hod. 45 minut
  • Rozbitý nos: Peťa
  • Natržené oční víčko: Julča
  • Vymknutý kotník: Standa
  • Nejvíce odehraného času: Gabča
  • Nejvíce prospaného času: Smrček
  • Nejvíce odtancováno: Anička a Peťa
  • Nejmladší účastník: Adélka (7 let a 205 dní)
  • Největší gambleři: Dalim a Lukáš

Kadetky U17 vyhrály žilinský turnaj

Výběr z galerie:

Kadetky U17 přijaly pozvání na Žilina Cup 2016. Ve dnech 27.-29.12.2016 odehrály turnaj, na kterém se jim postavily slovenské ligové týmy. První den úspěšně zvládly utkání s BK Spartak Myjava 52:33. Následující den nejprve dopoledne zdolaly BK Slávia Trnava 70:52. V podvečerním utkání s ŠŠK Žilina přišla jediná porážka, a to 47:50. Domácí tým je čekal i poslední den ve finálovém utkání. To se bruntálským dívkám podařilo vyhrát 58:45. Po napínavých bojích si tak do Bruntálu zaslouženě přivezly zlatý pohár celkových vítězek.

Sestava: Balušková Veronika, Barnetová Nikol, Ječmenová Julie, Kuspišová Nikuše, Mazalová Petra, Rošková Aneta, Samsonová Hana, Vajdová Klára.

Čtěte více: Kadetky přivezly z Žiliny zlatý pohár

Starší žačky první v Krnově

Výběr z galerie:

Starší žačky U15 si daly ve středu 28.12.2016 dostaveníčko v Krnově. I na tomto turnaji se dařilo bruntálským dívkám. Postupně zdolaly domácí Lokomotivu Krnov 55:52, Basket Ostrava 53:26 a Jevíčko 47:28. Bez jediné porážky obsadily konečné první místo.

Sestava: Harabišová Nela, Chlebíková Nela, Jedličková Anna, Křišťanová Zuzana, Lerbletierová Sára, Oravcová Lucie, Ševčíková Emma.

Čtěte více: Žákyně si volno "pozlatily"

Podobné příspěvky

Přehled týdne (11. 3. – 17. 3. 2019) Jedenáctý týden roku byl výsledkově úspěšný napůl. Ženy porazily v Severomoravské lize Basket Ostrava, kadeti u17 v Nadregionální lize SKB Zlín B a minižáci U13 v přeboru dvakrát BC Nový Jičín. Dvě porážky si z Orlové přivezli minižáci U11. Neúspěšné...
Přehled týdne (4. 3. – 10. 3. 2019) Z osmi utkání týdne se podařilo vyhrát polovinu. Dařilo se rezervě žen, minižačkám U10 a napůl minižačkám U12. Neúspěšné byly ženy v obou utkáních 2.ligy a kadeti U17.
U Bečvy to nevyšlo, u Černého potoka ano Bruntálské žačky U15 zvládly zápasový trojboj na velkou pochvalu. Po čtvrtečním večerním utkání v Ostravě, kde většina dívek hrála vítězně v týmu kadetek U17, nastoupily ve své soutěži v pátek v Lipníku a v sobotu doma s Přerovem. U Bečvy to výsledk...