Dobrá hra na Hané

Bruntálské ženy se osamostatnily na první příčce soutěže. V úterním utkání dvou dosud neporažených týmů se dokázaly od počátku koncentrovat na hru a postupně si budovat náskok. Ten byl po závěrečném hvizdu rozhodčího téměř čtyřicetibodový.

Hanácký tým je vždy nepříjemným soupeřem. Poslední vzájemné utkání vyznělo lépe pro olomouckou sestavu. Zkušené hráčky nedávají míče zdarma, nebojí se tvrdé hry. Jarní porážka o dva body nás hodně mrzela. Bylo co vracet.

Na obou týmech bylo vidět, že se holky ještě srovnávají s posunem času. Obě lavičky se předháněly v zívání. Většině holek by “bodnul” polštář a deka. Hra na hřišti tomu často odpovídala. Naštěstí měly oba týmy nezvykle početnou sestavu. Některé holky hrály, další “chrupkaly” na lavičce.

SK UP Olomouc B vs. SK Bruntál   47:86   (10:23, 6:23, 16:25, 16:16)

Převaha bruntálského týmu se projevovala hned od úvodních minut. Soupeřky se dařilo slušně bránit. Ty se tak snažily převážně jen o střelbu ze střední vzdálenosti, která nebyla moc přesná. Odražené míče vzorně sbíraly naše pivotky. Rychlý přechod na útočnou polovinu po zisku míče nám vytvářel šance k zakončení. Chuť skórovat měla všechna děvčata.

V prvním poločase docházelo k častému střídání mladých hráček. Holky měly za úkol využívat své rychlosti a dostávat obranu soupeřek pod tlak. Díky menší zkušenosti občas volily méně vhodná řešení. Některé měly přílišný respekt z domácích obránkyň.

Za jednoznačného průběhu utkání jsme mohly po poločasové přestávce více experimentovat. Sestava na hřišti, tvořena jen kadetkami, si vyzkoušela svou sílu. V obraně to celkem fungovalo. V postupném útoku chyběla přesnost a moment překvapení. Bylo znát, jak domácí hráčky dokážou předvídat a mnoho přihrávek pokryly. Hra se v tomto období vyrovnala.

Převahu bruntálský tým opět získal příchodem zkušených hráček na hřiště. Své mladší spoluhráčky uklidnily. Pomáhaly jim radou i s řešením složitějších situací. Tým si zaslouženě došel pro jednoznačnou výhru, která je posunula na první místo tabulky.

Body: Barnetová Sandra 20, Jedličková Kateřina 19, Mazalová Petra 12, Rošková Aneta 9, Barnetová Nikol 6, Vajdová Klára 6, Kuspišová Nikol 4, Lerbletierová Sára 4, Samsonová Hana 4, Šandová Michaela 2, Balušková Veronika. Trojky: 2:5. Trestné hody: 12/9-15/7. Fauly: 11:17. Rozhodčí: Zatloukal Ondřej.

Příští utkání: Basket Ostrava vs. SK Bruntál, úterý 15.11.2016 ve 20:15 hod.